II. subregional 2012

Z OK1KRQ / OK2M homepage
Přejít na: navigace, hledání

II. subregionalni zavod 2012

Call: OK2M
WWL: JN69UN
Date: 5.5.2012


Žluté moře...

Tento závod jsme absolvovali ze zeleného ostrůvku uprostřed žlutého moře. Ne, nešlo o exotickou expedici, jen v našem QTH rozkvetly milióny pampelišek (viz foto). Jinak ovšem byl závod u OK2M především ve znamení technických problémů, nedostatku rukou na stavění a pak i operátorů. Nakonec vše ale dopadlo poměrně dobře. Teď k jednotlivým pásmům...

Band 144 MHz

144 MHz
QSOs: 833
Points: 309000
WWLs: 94
DXCCs: 18
AVG: 371 pts/qso


Už před závodem bylo jasné, že ze stálého 2m teamu odpadne Tomáš GTH, který avizoval zdravotní problémy a Pepa TKP bude nucený pendlovat mezi Plzní a kopcem.

Jak tak nad tím výrazem kopec přemýšlím, uvědomuji si, že možná slovo kopec urážím, když mluvím o našem QTH. Je to spíš taková krtina, však podívejte se sami Zde 670 m.n.m., za zády Brdy, ale stejně to tam máme rádi :). Ještě si na tomhle místě dovolím jednu odbočku, kdyby jste měl někdo cestu kolem nebo jste se chtěl přijet podívat, nemusíte se vůbec bát, rádi si s Vámi potřeseme rukou a dáme kávu se zákuskem. Pokud byste měli strach z navigace, stačí kliknout na levé straně na odkaz O nás a tam najdete mail, kam případně napsat.

Ale zpátky k závodu. Na kopci se sešla část lidu už ve čtvrtek večer, takže jsme mohli začít se stavěním již od pátečního brzkého rána. Pátek jsme strávili stavěním většiny systémů a tak do večera stálo pro 2m jak 3x14el., tak 4x9el. Bohužel během soboty dopoledne nás musel opustit Libor DOL a tak to vypadalo s 2m všelijak. Ačkoli jsme byli na kopci od čtvrtka, začátek závodu jsme zvládli jen tak tak (chyběla nám přítomnost Pepíka TKP, našeho hlavního technického guru a tak se oživování vnitřku protáhlo) a to ještě bez jednoho systému 4x5el, na který ze záhadných důvodů nebyly na kopci trubky pro stožár.

Nicméně zasedám k rádiu, kontroluji kmitočet, kam máme laděny krystalové brány a jdeme na to. První hodinka se rozbíhá v celkem hezkém tempu 80QSO/25,7k, ale přijde mi, že signály jsou nějaké slabé a že musím nějak moc natahovat uši. Přejdu to s poznámkou o podmínkách a pokračuji dál. Jak se však později ukázalo, měl jsem pravdu :(. Je mi jasný, že je nás málo a kluci mají všichni co dělat a tak sem se kousnul a u rádia vydržel do zhruba 2 hodin UTC bez přestávky. Někdy v tomhle čase najednou povídá Pepa, ty máš vyplá LNAčka? Povídám ne! A on: ale tady nesvítí ta LEDka. Tak se vydal na průzkum a zjistil, že nám odešly obě LNAčka pod anténami. Zajímavé je, že během testování RXu bylo všechno v pořádku. Používáme na otestování RXu před závodem značkovač, kde víme přesnou úroveň signálu, kterou dává a tak si otestujeme celý RX řetězec. Jedno náhradní vytáhl snad odněkud z bedny s nářadím a druhé vykuchal z třetí LNA bedny. Takže po 8 hodinách jsme konečně slyšeli. Na tomhle místě bych se chtěl všem omluvit, že jsme se ptali několikrát na různé údaje, ale byli jsme opravdu hluchý.

Někdy v mezidobí se najednou na kopci objevil Zdenda DSZ, kterého jsem ještě chvilku předtím dělal z nedalekého portejblu. Chcípla mu centrála a tak se přijel podívat. Zdenda je starej závodník a tak jsem ho nemusel ani moc dlouho přemlouvat, aby mě vystřídal. Posadil jsem ho k tomu, v rychlosti vysvětlil jak se celej cirkus ovládá a šel se alespoň na chvilku projít ven na vzduch. Bylo mi blbý nechat tam Zdendu samotného a zdejchnout se jít spát a tak jsem se vrátil a alespoň sem mu dohazoval spojení z KSTčka. Na Zdendu přišlo spaní (bohužel časy mi nějak splývají a z logu to také nevyčtu, protože Zdenda byl přihlášený pod mojí call, aby mohl používat výzvu z PC) a tak jsem se toho chopil já a dotáhl to až do 5 UTC, kdy už jsem toho měl opravdu plný kecky. Přemluvil jsem Dana XDF jestli by se tam na chvilku nepodíval. Takže kolem 05:15 UTC po 24 hodinách na nohou ulehám ke spánku. Během toho spánku se my vám zdál krásný sen. Zdálo se mi, že mi máma na kopec přivezla tvarohový buchty. Nevěřili byste jak jsem byl překvapený, když jsem je po probuzení našel ležet vedle sebe ve stanu. O tom, že prý se mnou mluvila vůbec nevím :). Je 10:03 UTC a já střídám Dana a spolu už to tak nějak doklepeme do konce závodu.

Musím říct, že tenhle závod jsem si opravdu užil a myslím si, že i výsledek se nám na to, že jsme jeli se dvěma systémy a ještě osm hodin bez LNA, povedl. Trochu více statistik naleznete tady přiložených statistik. Trocha zajímavostí: loni jsme dělali 469 DL, letos "jen" 421. Stanic z Itálie loni 33, letos 49. Zajímavý je i počet PA, vloni 14 letos 26. No prostě suma sumárum nám to letos hodilo 833 QSO a 309473b oproti loňským 835 QSO a 303280b. ODX se bohužel tentokrát žádný hezký nepovedl a tak to vyhrál F6HMQ z JN18 na 818km.

Děkujeme všem za zavolání a těšíme se na slyšenou v červenci o polním dnu.

42 element v celé své kráse...
Top 10 calls
Call QRB Operator Mode
F6HMQ 818 km OK1XDF SSB
TM2K 796 km OK1NP SSB
YO2KJI 796 km OK1NP SSB
YT2R 794 km OK1NP SSB
YU1ES 783 km OK1XDF SSB
I0FHZ 779 km OK1XDF SSB
YU5PD 778 km OK1NP SSB
YU1VD 773 km OK1XDF SSB
YT3N 773 km OK1XDF SSB
ON4ARF 772 km OK1XDF SSB
Top 10 WWLs
WWL Points QSOs
JO31 20989 41
JN49 13708 38
JO40 10008 27
JO30 9281 19
JN54 8282 14
JO42 7885 17
JN48 7636 22
JO32 7498 13
KN04 6913 9
JO50 6650 30

OK2M II. subregionalni zavod 2012 144 MHz

OK2M II. subregionalni zavod 2012 144 MHz

Band 432 MHz

432 MHz
QSOs: 168
Points: 52000
WWLs: 53
DXCCs: 15
AVG: 314 pts/qso


Pojď na mou hruď (1NP a 3RM)...

Pásmo 70cm jsem měl po I. subru docela najeté, takže jsem se těšil na II.subr. Bohužel radost mi zkalilo zjištěno v pondělí před závodem. Člověk který měl kompletní zařízení pro 70cm si odcestoval na dovolenou kamsi na Ukrajinu. Telefon byl hluchý a tak nezbylo, než začít trávit dlouhé noci v dílně a připravit náhradní řešení. Tím bylo IC475 rozpojené na "dvouvýfuk".

S řešením pomohl ruský server, kde je kompletní dokumentace, včetně schemat, takže sranda pro malé děti. Jen napasovat dovnitř telegrafní filtr od Inradu se jaksi nezdařilo pro nedostatek místa. Tak snad příště. Nicméně bylo nutné vyřešit alespoň nějaký CW filtr, takže jsem napasoval na rychle vyrobený sekvencer ještě DSP 599ZX, udělal přechodku na sluchátka a mikrofon a všechno vypadalo, jako že to funguje. Fungovalo to skutečně až do doby, kdy se to mělo zapojit a vyjet do provozu. Ale to předbíhám.

Takže postupně.

Ve čtvrtek odjezd ze Stříbra směr kopec. No kopec, spíš louka pod Brdy, ale budeme mu tak říkat. Alespoň mezi námi, kteří bydlíme v dolíku, se tomu říká kopec. Cestou ještě vyzvednout část proviantu. Část lidí se dohodla, že využijí nabídky společného stravování a tak jsem zajistil služby proviantní náčelnice a pomocnice na kopci v jedné osobě. Za to jí patří dík nejenom můj, ale i zbytku strávníků. Ostatně posuďte sami - zelňačka, hovězí vývar s játrovými knedlíčky, kulajda, hovězí guláš, znojemská s knedlíkem, klobás dva druhy, uzená krkovice, utopenci,naložená krkovice na grilu a ve finále koláč. Kdo chtěl, tak dostal kafe nebo čaj. No prostě lábuž nejvyššího stupně. Pro nás, kteří jsme doposud byli zvyklý cestou na kopec navštívit po cestě supermarket a vyrazit to byl docela nářez.

Takže příjezd na kopec ve čtvrtek večer a cestou ještě vyzvedávám Dana OK1XDF. Na kopci hned roztápím gril. Po sobě jdou klobásky s krkovicí a pak honem do hajan a ráno se začíná stavět.

Začínáme stavbou 70cm, aby se co nejrychleji vyzkoušela nová modifikace zařízení do závodu. V mezičase buduji 24giga a odbíhám stavět 9cm, protože jako konstruktér vím, kde co sešroubovat a jak upevnit. Na kopci se stavuje i Míra OK1YK, aby si ode mne převzal budič na 70cm. Inkurant z FMky, který jde vcelku snadno doplnit zdrojem předpětí a dostat z něj rozumný výkon jako budič pro EME s napájením 13,8V.

Nakonec na 70cm stojí všechno jak má a já se hrnu zapojit dovnitř karavanu zařízení. Ale na můj dotaz, kde jsou propojovací kabely a kde je relay bedna nikdo neodpovídá a všichni se tváří, jako že o tom nic neví. Následují opět pokusy dovolat se kamsi na Ukrajinu, ale vyznívají naprázdno.

Značně vytočen (chápejte jako nasranej - sri) skáču v pátek večer opět do auta a vyrážím zpět směr Stříbro, abych nějak vyrobil kompletní relay bednu, včetně vnitřností. Cestu zpět mi zpříjemnil Pavel OK1VEI, kterého jsem potkal na dálnici a prohodil s ním na sjezdu pár slov. Jel si odpočinout na Čerchov a já se jel nervovat domů. Naposledy jsem měl něco v puse kolem oběda a vidina čehokoli k snědku byla v nedohlednu. Bylo zapotřebí sehnat plastovou bednu, najít přechodky z N-ka na 7/16 konektory. Ty namontovat do bedny spolu s relátkem. Samozřejmě spoustu děr a šroubků. Následuje rychlá výroba vstupního filtru a jeho naladění. Pokračuji osazením ATF54143 do plošného spoje spolu s SMD smetím a uzavřením do krabičky s pocínovaného plechu. Pak to všechno propojit, udělat kabely na ovládání, změřit, jestli to maká a hurá zpátky. Hladový jak vlk dojíždím na kopec v době, kdy už všichni spí. Dávám si pod hvězdami poslední cigáro a někdy nad ránem parkuji svoji maličkost do spacáku v autě.

Ráno honem kafe, cigáro a konečně něco k snědku a hurá zapojit 70cm v karavanu. Vypadá to, že to všechno funguje. Ale zdání klame, protože buzení nejde tak,jak bych si představoval. Při zvedání buzení začíná vrčet zdroj, což dřív nedělal a celkově to buzení je tak nějak divné. Nicméně není čas, takže posílám do antén o hodně míň výkonu, než jsme zvyklý a závod začíná. Kdybych měl po ruce PSV metr, věděl bych, která bije, ale bohužel nebyl ani on, ani čas. Takže jdeme na to.

Závod je ale nějaký divný. Vypadá to, že nám to poslouchá, i se dovoláváme, ale nejde vytvořit souvislý přísun stanic na výzvu. Něco je špatně. Antény směrujou. Výkonu je sice méně, ale je. Problém máme s DK2A, které se najednou objevili cca 60km od nás a prakticky nejde otočit anténu od 200 do 270° protože v tom směru nepřečteme ani ťuk. Tak odolné rádio a LNA prostě nemáme. I když jsme na druhém konci pásma, tak o nich víme a je to jediná stanice, která nám dokáže opřít S-metr skutečně o doraz. Nikdo co si pamatuju nemá takový signál. Ani OL4A, OK2A a ani pár singlových stanic, které máme kolem sebe na vzdálenost pár km. Regulérní tortura našeho přijímače a divim se těm pacičkám uvnitř tranzistoru, že nevyběhli ven z bedny.

Zkoušíme jet na výzvu, zkoušíme hledat stanice. Chvílemi mě střídá Láďa OK1USW a snaží se najít něco na pásmu. Občas jdu na telegraf ve snaze alespoň tady zkusit zaujmout stanice. Jde to ale velmi pomalu a ztuha a já netuším čím to je. Přijímač máme prakticky stejný jako o I.subru. Snad jen ta TXová část je jiná. Ale nikdo si na signál nestěžuje, ani blízké stanice, tak to vypadá v pořádku.

V noci se jdeme vyspat, nechodí to. Podmínky bídné, ani na CW nereflektují a na KST nic není. Takže hurá do postele. Ráno kontroluji konkurenci a zhrozil jsem se. Všichni nám utekli o parník. Prakticky máme s bídou polovinu toho, co mají ty nejlepší. Katastrofa a frustrace. Ale je třeba bojovat až do konce a ten talíř vyjíst. Takže se trápíme až do konce závodu. Situaci zpříjemní snad jen ta obrovská zásoba pochutin, které do nás proviantní náčelnice statečně hrne.

Rozborka je vcelku v pohodě. Občas přeháňka, ale jde to. Relativně slušné počasí, na to co hlásili meteorkáři se nám to slušně vyhnulo. Domů dojíždím až po půlnoci a totálně mrtvý ulehám. Jsem nepoužitelný ještě následující den.

Ale nedalo mi to a jdu se podívat, co mohlo způsobit tak mizerný výsledek, protože jsem nevěřil, že to byly jen podmínky. Otevírám SSPA a pohledm kontroluji vnitřek a první na co narážím je značně barevně nepřizpůsobivý zakončovací 50R čip na výstupu sdružovače. Že by se na něm pálil nějaký výkon?

Následuju rozborka anténních sdružovačů, které napájí jednotlivé antény a vše je jasné. Utrhané kabely uvnitř plastových krabiček.

No nic nevydrží věčně a po těch letech už mají nárok. Mají odslouženo a bude je nutné vyrobit znovu. Co se asi dělo uvnitř SSPA a co se dělo na výstupu impedančního děliče si radši ani nepředstavuji. Zatím jsem se neodvážil ani změřit výkon, jestli je vůbec ještě přítomen, snad časem k tomu dojde.

Takže co na závěr. Fiasko a snad jen vůle všech zúčastněných (moc jich na kopci nezbylo) dojet do konce nám pomohla alespoň k takovému výsledku, který jsme udělali. Za to patří dík všem, že jsme to ve zdraví přežili. Jako velké plus ale hodnotím obsazení karavanu společně s pásmem 23cm, kde jsem měl druhého operátora na dosah ruky a tak skedy ze 70cm na 23cm probíhali velice promptně a je to na výsledku i vidět. Takže tahle kombinace pásem je fajn. Sice Martin OK3MAD hučel jak "piliňáky" že ho honim, jak nadmutou kozu, ale ve finále byl za výsledek rád. No a já vlastně taky. A to jsou tam pořád ještě rezervy. Na obou pásmech, tak uvidíme časem.

3RM

Top 10 calls
Call QRB Operator Mode
YU1LA 740 km OK3RM CW
PA6NL 724 km OK1USW SSB
F6HGC 689 km OK3RM SSB
YU7AJM 675 km OK3RM CW
OZ6HY 660 km OK3RM SSB
PI4GN 642 km OK3RM SSB
ON4PS/P 641 km OK3RM SSB
DL3LAB 632 km OK3RM SSB
YU7A 626 km OK3RM CW
DG8LG 625 km OK3RM SSB
Top 10 WWLs
WWL Points QSOs
JN95 2991 5
JN49 2438 7
JO31 2144 4
JO21 1929 3
JO62 1866 6
JN98 1846 5
JO60 1676 14
JN99 1657 5
JO43 1635 3
JO40 1543 4

OK2M II. subregionalni zavod 2012 432 MHz

OK2M II. subregionalni zavod 2012 432 MHz

Band 1,3 GHz

1,3 GHz
QSOs: 114
Points: 34000
WWLs: 42
DXCCs: 9
AVG: 302 pts/qso


Tfuj to je ale dřina vytáhnout 23cm do 15m (1CED a 1NP)...
Top 10 calls
Call QRB Operator Mode
IQ1KW 734 km OK3MAD CW
PA6NL 724 km OK3MAD CW
PA0S 701 km OK1ZIA SSB
PA3AWJ 696 km OK3MAD CW
PI4GN 642 km OK1ZIA CW
PI4TUE 619 km OK3MAD CW
HA8V 596 km OK3MAD CW
IZ4MAO 590 km OK3MAD SSB
IZ4BEH 588 km OK3MAD CW
PA0WMX 583 km OK3MAD SSB
Top 10 WWLs
WWL Points QSOs
JO21 3328 5
JO31 3041 6
JN95 1713 3
JN76 1547 4
JN86 1523 4
JO61 1384 7
JN65 1376 3
JO60 1223 11
JN54 1180 2
JN59 1097 6

OK2M II. subregionalni zavod 2012 1,3 GHz

OK2M II. subregionalni zavod 2012 1,3 GHz

Band 2,3 GHz

2,3 GHz
QSOs: 51
Points: 17000
WWLs: 35
DXCCs: 12
AVG: 341 pts/qso


Lada OK1USW, our microwave guru made new, fantastic switch box. It switches 13 cm and 9 cm XVRTs into one TRX. I really like it. It is better than to use two TRXs, two headphones, two mikes, two keys etc., HI. Moreover, it is controlled by PC log, thus incorrectly written down QSO in wrong band couldn't occur in the future.

Result on the 13 cm band is slightly over average (51 QSOs and 17,400 pts). But, result on the 9 cm band is really good (20 QSOs and 5,700 pts). I think that the progress in 9 cm band’s result is the change of TRX. Now we use the same TRX on both bands (FT-857).

I would like to mention amazing QSO’s with Anders SM7ECM. Anders didn’t want to start sked on 13 cm band prior to sked on 23 cm band. Thus I had to wait. Unfortunately, no signal was heard on both sides (23 cm band). Thus you can’t imagine how I was surprised when I heard Anders dots on my QRG (13 cm band) without arrangement of sked after 23 cm band’s sked was stopped, HI. QSO on 13 cm band was quick and easy. QSO on 9 cm band was not so easy, contrariwise it was terrible. But, we completed the QSO! Could anyone explain me why it was impossible to hear any dot on 23 cm band and we completed QSOs on 13 cm and 9 cm band at the same time? HI

This contest we had problems to complete QSOs with PA stations. Therefore we lost significant amount of points on 13 cm band.

Guys, I bought the new headphones (TKS Jindro, OK1XR), thus I expect improvement of RXing next contest, HI. Also, I am going to buy a new hearing aid for my deaf ears, HI. I call it “my own LNA”, HI.

I am looking forward to next contest!

73! Milos OK1MZM

Top 10 calls
Call QRB Operator Mode
IQ1KW 734 km OK1MZM CW
PA6NL 724 km OK1MZM CW
SM7ECM 682 km OK1MZM CW
OZ3ZW 599 km OK1MZM CW
HA8V 596 km OK1MZM CW
IZ4BEH 588 km OK1MZM CW
9A2SB 577 km OK2M CW
DF0MU 531 km OK1MZM CW
DL0VV 522 km OK2M CW
DK2ZF/P 502 km OK1MZM CW
Top 10 WWLs
WWL Points QSOs
JN65 1376 3
JN86 1130 3
JN76 782 2
JN34 735 1
JO21 725 1
JO65 683 1
JO61 672 3
JN99 639 2
JO62 630 2
JN59 603 3

OK2M II. subregionalni zavod 2012 2,3 GHz

OK2M II. subregionalni zavod 2012 2,3 GHz

Band 3,4 GHz

3,4 GHz
QSOs: 20
Points: 5700
WWLs: 14
DXCCs: 5
AVG: 287 pts/qso


Top 10 calls
Call QRB Operator Mode
SM7ECM 682 km OK1MZM CW
DL1SUZ 465 km OK2M CW
S57C 406 km OK1MZM CW
S50C 374 km OK2M CW
S51ZO 368 km OK1MZM CW
DL6ABC 330 km OK2M CW
OL9W 324 km OK1MZM CW
OK2C 313 km OK2M CW
OM3KII 301 km OK2M CW
OM2RC 285 km OK1MZM CW
Top 10 WWLs
WWL Points QSOs
JN76 782 2
JO65 683 1
JN99 639 2
JN88 588 2
JO61 468 2
JO53 466 1
JO50 415 2
JO80 389 2
JN86 369 1
JO62 331 1

OK2M II. subregionalni zavod 2012 3,4 GHz

OK2M II. subregionalni zavod 2012 3,4 GHz


Band 5,7 GHz

5,7 GHz
QSOs: 8
Points: 1700
WWLs: 7
DXCCs: 4
AVG: 214 pts/qso


...viz komentář ke 3cm.


Top 10 calls
Call QRB Operator Mode
OL9W 324 km OK1USW CW
OK2C 313 km OK1XDF CW
OE3XSM 253 km OK1XDF CW
SP6GWB 234 km OK1XDF CW
DK2MN 173 km OK1XDF SSB
OK5Z 169 km OK1XDF CW
OE5VRL/P 132 km OK1XDF SSB
OK1AIY 107 km OK1XDF SSB
Top 10 WWLs
WWL Points QSOs
JN99 639 2
JN88 254 1
JO80 235 1
JO50 174 1
JN89 170 1
JN78 133 1
JO60 108 1

OK2M II. subregionalni zavod 2012 5,7 GHz

OK2M II. subregionalni zavod 2012 5,7 GHz

Band 10 GHz

10 GHz
QSOs: 43
Points: 11000
WWLs: 18
DXCCs: 8
AVG: 272 pts/qso


3 a 6 cm v tomto závodě bylo ovlivněno kritickým nedostatkem operátorů u OK2M. Tím pádem jsme "pokryli" jen výskyt RS na začátku a jakž takž i na konci závodu plus pár tropo spojení. K definitivnímu rozhodnutí v tomto smyslu jsem dospěl v neděli ráno, kdy OK1NP "odpadl" od 2m, kde strávil prakticky bez odpočinku a spánku dobu od samého začátku závodu a nebylo kde vzít dalšího operátora na 2m. Rozloučil jsem se se slovy "...hlídejte někdo chat a metoradary..." odešel na 2m. Nu a protože bez přítomnosti na pásmu a intenzivní práce s chatem se dnes špičkový výsledek na MW udělat nedá, dopadlo to tak, jak dopadlo. I když 43 QSO na 3cm není určitě žádná tragedie. Těším se naslyšenou se všemi v MW contestu.

73! Dan OK1XDF


Top 10 calls
Call QRB Operator Mode
I6XCK 663 km OK1XDF CW
I4XCC 630 km OK1XDF CW
DF0MU 531 km OK1XDF CW
S57C 406 km OK1XDF CW
OM3RBS 398 km OK1XDF CW
9A1Z 392 km OK1XDF CW
9A1CMS 388 km OK1XDF CW
S50C 374 km OK1USW CW
S59P 371 km OK1XDF CW
S51ZO 368 km OK1USW CW
Top 10 WWLs
WWL Points QSOs
JN88 1625 6
JN86 1523 4
JN99 1330 4
JN63 1295 2
JN76 782 2
JO50 735 4
JO80 711 3
JN66 640 2
JO32 532 1
JO60 443 4

OK2M II. subregionalni zavod 2012 10 GHz

OK2M II. subregionalni zavod 2012 10 GHz

Band 24 GHz

24 GHz
QSOs: 7
Points: 500
WWLs: 3
DXCCs: 1
AVG: 84 pts/qso

Podmínky si s námi krásně pohrály. Ve vzduchu bylo spoustu tlumivek a chvílemi jsem si myslel, že nám někdo odmontoval maják na Lesné. V sobotu ráno maják krásně hrál, zrektifikoval jsem si stupnici na azimut a průběžně kontroloval stav majáku. V poledne jsem už maják s bídou registroval a při začátku závodu jsem ho zaslechl naposledy. Až do konce závodu nebyl slyšet. Podmínky díky vzdušné vlhkosti naprosto bídné.

Jediný světlý okamžik za celý závod byl ten, že OE5VRL avizovat scater i na 24GHz, ale s naším výkonem to nemá valný význam.

Závod začal spojením na Klínovec s OK1ZVP a následoval OK7RB. S Jirkou OK7RA už byly problémy, díky rušení které měl na věži na Klínovci, nicméně po chvíli se podařilo i jeho udolat.

Pak přišel Pavel OK1VEI spolu s OK1KEI na Čerchově a to bylo za sobotu všechno. Prakticky co spojení, to odplachtovat stativ, udělat spojení a zase zaplachtovat, protože deště bylo všude dost.

V neděli jsme pak dohnali Pavla OK1AIY/p na Klínovci a spojení i přes déšť vypadalo jako telefon. Signál parádní, S-metr opřen o doraz, nádhera a potěšení z QSO.

Jako posledního jsme doslova uklofali Přemka OK1YA, kterého jsme dělali za silného deště, takže to bylo na pováženou, protože všechno bylo rázem mokré a do všeho teklo, snad to půjde vysušit a hlavně nic nezapínat, dokud to nebude suché.

Po skončení závodu to bylo první pásmo, které jsme zdemontovali a usadili do karavanu. Všechno mokré a všude voda. Snad to přežije a budeme zase QRV.

Výsledek standartní a kdo byl na kopci a v našem dosahu, tak je v deníku. Pokus s OE5VRL opět nevyšel, ani přes mraky a tentokrát ani DL6NCI nebyl vůbec slyšet, tlumivky udělaly své.

Na slyšenou příští závod.

Top 10 calls
Call QRB Operator Mode
OK1ZVP 107 km OK3RM SSB
OK7RA 107 km OK3RM SSB
OK1AIY/P 107 km OK3RM SSB
OK1YA 72 km OK3RM CW
OK1VEI 68 km OK3RM SSB
OK1KEI 68 km OK3RM SSB
OK7RB 58 km OK3RM SSB
Top 10 WWLs
WWL Points QSOs
JO60 383 4
JN69 138 2
JN79 73 1

OK2M II. subregionalni zavod 2012 24 GHz

OK2M II. subregionalni zavod 2012 24 GHz


Created by TUCNAK ver. 3.02