A1 contest 2005

Z OK1KRQ / OK2M homepage
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

496 QSO - 174 tis bodů ODX: F6CBH JN19BH 837 km

A1 contest 2005

Příprava na letošní A1 ctest probíhala nezvykle hladce, hi. V anténách a PA jsme neprováděli žádné změny a tím se celá příprava usnadnila. Jediné na čem jsme zuřivě dřeli, bylo odstranění šumu TRXu. Výsledky měření ukazovaly, že problém máme vyřešený a už jsme jen doufali, že praxe to potvrdí. Do A1 ctestu jsme šli s velkými ambicemi a s touhou po „kovu“, což nám uteklo asi jen o chloupek, ale to bych předbíhal, hi.

Stavění celého toho našeho cirkusu probíhalo také nezvykle bez problémů, a tak jsme všechno stačili postavit včas. I když, moc času do začátku ctestu nezbylo, asi jen půl hodiny, hi.

Tak teď už k samotnému závodu:

Stanovil jsem cíl, dělat co nejdéle každou hodinu 10 tisíc. Mile mě překvapilo, že první hodinu se povedlo udělat dokonce 12 tisíc a průměr 10 tis/hod jsme udrželi až do 23 UTC. Pak nastal zlom a od té doby jsme dělali zhruba polovinu, tedy 5 tis/hod. Že to v noci padne, to je normální, ale čekal jsem opětovný nárůst v neděli ráno a ten se tedy nekonal, hi. Z toho vyplývá i neúspěch mého odhadu výsledku, který jsem při dosažení 100 tis bodů v 24 UTC neskromně tipoval někde mezi 190-200 tis,hi.

Dost mě překvapilo, kolik jsme dělali Italů. V VHF ctestu jsme jich dělali 24 a v A1 28. Že by to bylo zvýšenou aktivitou díky úctě k velkému Guglielmovi ? Ale třeba na druhou stranu jsme dělali o 17 Jogurtů méně než v VHF ctestu. Těch jsme nejvíce udělali při Polním dnu (oni mají Tesla memorial V/U/SHF contest) a to holt bude zase velkou úctou k Nikolovi, hi. PA stanic jsme dělali srovnatelně jako při VHF ctestu, tedy 19 teď a 20 v září. Vzhledem k tomu, že jich je tam hodně a tím směrem to máme otevřený, je to málo…

Podmínky nedokážu moc ohodnotit. Zdálo se mi, že spojení nám přibývala, ale na druhou stranu mi CONDS nepřišly nijak zvláštní. Spousta signálů se lovila ze šumu…Každopádně náš výsledek nemá obdoby a upřímně – mám z toho neuvěřitelnou radost a budu z toho žít ještě dlouho. A Dan XDF asi dlouho nezapomene na spojení s OL2R, kteří se 3x ptali na číslo spojení ( my měli 346 a oni 364), hi hi. Tak nevím, jestli víc pochybovali o nás nebo o svých schopnostech ve čtyři hodiny ráno číst CW,hi.

V hlavě se mi pořád motají myšlenky, proč panuje obecně touha po větších výkonech, když se nechá udělat pěkný výsledek a šlapat stanicím s kilowatty na paty jen s pouhými 400 Watty ze dvou PA s 1xGI7b z kopce 670 m asl s Brdy za zády.

Nutno podotknout, že během celého závodu jelo vše bez závady, což mělo znatelný podíl na dobrém výsledku. Stanice, které si dříve stěžovali na šum, který jsme generovali, se tentokrát neozvali a naopak OK1OPT nám sdělili, že náš signál byl čistý. Bohužel nejbližší stanice OK1KNG nevyjela. Každopádně je vidět, že se snaha o potlačení šumu povedla. Technické komando si zaslouží velkou pochvalu !! Jmenovitě OK1TKP, alias OK1TechnicKáPodpora. Velké díky a obdiv patří celému teamu, ve složení OK1USW, XDF, ZIA, MaD (TKP už jsem pochválil, hi), který se na kopci sešel a aktivně přispěl k pěknému výsledku. TNX ! A ještě bych si s dovolením poděkoval sobě, když to nikdo jiný za mě neudělá :-)

Mapa spojení

Absolvováním A1 ctestu jsme uzavřeli sezónu 2005, která byla u nás v klubu zlomová a nikdy na ni nezapomenu. V podstatě jsme dosáhli toho, o co jsme před třemi lety začali intenzivně usilovat. Prvním letošním velkým úspěchem na 2m bylo 6. místo v PD , pak následovalo 4. místo v VHF ctestu a teď očekáváme podobný výsledek i v A1 ctestu. Na těchto úspěších se v roce 2005 podíleli OK1CED, OK1IPU, MaD, OK1MAQ, OK1MZM, OK1OK, OK1TKP, OK1USW, OK1XDF, OK1XST, OK1ZIA. TNX !

Obrázky viz naše fotogalerie.

73! Miloš OK1MZM